klocki hamulcowe brembo
Gepard [RFN] - Pancerni.net Gepard [RFN] - Pancerni.net
Pancerni.net
niedziela, 16 grudzień 2018
Gepard [RFN] PDF E-mail
ImagePrzeciwlotniczy Gepard jest ciężko opancerzonym, samowystarczalnym i mobilnym systemem obrony przeciwlotniczej. Konstrukcja bazuje na podwoziu czołgu Leopard. Pojazd wyposażony jest w system kontroli ognia, pozwalajacym zwalczać nisko lecące cele w każdych warunkach pogodowych za pomocą dwóch sprzężonych działek kalibru 35 mm. Gepard może walczyć zarówno w stanie spoczynku jak i w ruchu. Wieżyczka Geparda uzbrojona jest w dwa dzialka Oerlikon KDA kal 35 mm. Wieża zasilana jest elektrycznie z pokładowego generatora Ward-Leonard. Działka ładowane są automatycznie. Długość luf wynosi 90 kalibrów - 3150 mm. Każde działko w ciągu minuty wystrzeliwuje 550 pocisków.W magazynku mieści sie po 320 pocisków przeciwlotniczych i 20 przeciwpancernych (na lufe). Działko może korzystac z amunicji typu TP-T, HEI-T, SAPHEI, APDS-T i FAPDS. Ten ostatni jest wyjatkowo skuteczny dzieki dużej prędkości wylotowej, wynoszacej 1400 m/s. System kontroli ognia opiera sie na cyfrowym komputerze Siemensa (32 bitowe procesory Motorola 68020. Wszystkie dane sa przekazywane do systemu sterujacego dzialek. System samoobrony składa sie z wyrzutni osmiu granatów dymnych. Image
System radarowy składa się z dwóch radarów: poszukujacego i śledzącego.
Radar przeszukujacy pasuje w pasmie S (lub X w wersji Holenderskiej) zamontowany jest z tyłu wiezy. Radar śledzący pracuje w paśmie Ku (X/Ka w wersji Holenderskiej) i jest zamontowany z przodu wieży pomiędzy lufami.
Radary charakteryzują się:
360° pokryciem przestrzeni powietrznej;
wysoką odpornością na zakłócenia terenowe;
mozliwością pracy w ruchu;
mono impulsowym trybem śledzenia;
poszukiwaniem i śledzeniem celów w warunkach zakłócania;
wbudowanymi funkcjami auto testowymi.
Radar przeszukujący i śledzący w niemieckim Gepardzie ma zasięg wykrywania 15 km. Informacje o celu podaje dalmierz laserowy.
Gepard posiada zestaw filtrów oraz klimatyzacje. Zasilaniem systemów pokładowych zajmuje sie pomocniczy silnik Diesla firmy Daimler-Benz model OM314 o mocy 66 kW.

Dane taktyczno-techniczne :
Załoga- 3
Masa całkowita- 47 500 kg
Dlugosc calkowita- 7,68 m Image
Szerokość- 3,71 m
Wysokość- 3,29 m
Max. prędkość drogowa - 65 km/h
Zasięg- 550 km
Szybkostrzelność systemu- 1100 str/min na lufe
Zasieg efektywny- 3500 m
Naprowadzanie radarowe + EO
Radar Przeszukujacy pasmo S (X) IFF +
Radar śledzacy pasmu Ku (X/Ka)

Silnik : diesel
Moc silnika: 830 KM

Uzbrojenie :
- dwa dzialka Oerlikon KDA kal 35 mm
 
© all rights reserved/wszelkie prawa zastrzezone.Kopiowanie, wykorzystywanie- czesci lub calej strony bez pozwolenia autora zabronione.
PANCERNI2001- 12 stycznia 2002r
Google Ads
Wiadomości Wprost
Tani hosting
Profesjonalny hosting
Serwery dedykowane
Servery VPS
Tani hosting www

Google PageRank™

© 2008 Zechmann for Pancerni.net. All rights reserved.