klocki hamulcowe brembo
G6 [RPA] - Pancerni.net G6 [RPA] - Pancerni.net
Pancerni.net
czwartek, 13 grudzień 2018
G6 [RPA] PDF E-mail
Image155 mm armatohaubica samobieżna opracowana i produkowana przez południowoafrykańską firmę Lyttelton Engineering Works. Prace nad działem, oznaczonym początkowo SRC GC45 rozpoczęła firma Space and Research Corporation w Kanadzie, a po jej zamknięciu kontynuowano je w koncernie Armscor (RPA). Pierwszy prototyp 155mm armatohaubicy G6 powstał w 1981 roku, a produkcję seryjną rozpoczęto w 1988 roku.
Zastąpiła ona 155mm armatohaubicę ciągnioną G5 która miała problemy z utrzymaniem tempa marszu kolumn piechoty zmechanizowanej.
Wkrótce po tym działa użyto w działaniach operacyjnych w Angoli. W G6 wykorzystane duże, sześciokołowe podwozie (6 razy 6), w którego przedniej częścimieści się przedział mechanika-kierowcy.
Za nim znajduje się przedział napędowy z silnikiem wysokoprężnym o mocy 386 kW (525 KM). Tylną częsć kadłuba zajmuje przedział bojowy z wieżą, w której zamontowano działo z lufą długości 45 kalibrów (takie samo jak w G5, lecz z przedmuchiwaczem przewodu lufy). Klimatyzowany, całkowicie opancerzony przedziałbojowy mieści pięciu członków załogi, chociaż podczas prowadzenia ognia zwykle jeden zżołnieży znajduje się na zewnątrz wozu, podając pociski i ładunki miotające do mechanizmu ładującego przez niewielki luk w tyle kadłuba. Ten sposób strzelania gwarantuje zachowanie całego zapasu amunicji przewożonego na dziale (45 pocisków i 50 ładunków miotających) i użycie go podczas wypadków , z dala od bezpośredniego źródła zaopatrzenia w amunicję.
Uzupełnia zapasu amunicji odbzwa się przes tylne włazy kadłuba.
W położeniu bojowym G6 spoczywa na czterech podnośnikach ( dwóch po boku i dwóch styłu)zapewniającypraktyczny kąt ostrzału działa w płaszczyźnie G6 poziomej +/-40stopni.
G6 jest częścią ostrzału artyleryjskiego zawierającego m.in.:stację meteorologiczną, stacjędo pomiaru prędkosci początkowej pocisku, środki łącznosci i kierowania ogniem oparte nasystemach elektronicznych. Ponadto dysponuje bogatą gamą amunicji, w tym pociski typu ERFB, do których można montować gazogeneratory (ERFB-BB).
Maksymalna donośnośćpocisku ERFB wynosi 30 000m, a ERFB ponad 39 000. G6 jest także na uzbrojeniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W najbliższym czasi ma być wprowadzona do uzbrojenia armii południowo-afrykańskiej odmianaarmatohaubicy G6, wyposażonej w wieżę T6, z lufą długosci 52 kalibrów.Image

Dane techniczno-taktyczne :
Obsługa- 6 żołnierzy
Masa działa w położeniu bojowym- 47 000 kg
Długość działa- 10,335 m
Długość kadłuba- 9,2 m
Szerokość działa- 3,4 m G6
Wysokość działa- 3,3 m
Zasięg jazdy- 700 km
Głębokosć pokonywanych przeszkód wodnych- 1m
Kąt ostrzału działa w płaszczyźnie pionowiej- od-5stopni do +75stopni
Kąt ostrzału działa w płaszczyźnie poziomej- 80stopni.

Silnik: wysokoprężny
Moc silnika: 386 kW (525 km)

Uzbrojenie:
- 155 armatohaubica
© all rights reserved/wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie,wykorzystywanie- części lub całej strony bez pozwolenia autora zabronione.
PANCERNIACY2000- 26 listopad 2000
Google Ads
Wiadomości Wprost
Tani hosting
Profesjonalny hosting
Serwery dedykowane
Servery VPS
Tani hosting www

Google PageRank™

© 2008 Zechmann for Pancerni.net. All rights reserved.