klocki hamulcowe brembo
PZA Loara [Polska] - Pancerni.net PZA Loara [Polska] - Pancerni.net
Pancerni.net
niedziela, 16 grudzień 2018
Start arrow Zestawy przeciwlotnicze arrow PZA Loara [Polska]
PZA Loara [Polska] PDF E-mail
ImageJesienią 2000r. zaprezentowano i przebadano na poligonach wojskowych, uzyskując wymagane parametry, przeciwlotniczy zestaw artyleryjski Lora. Trwają prace nad realizacją przeciwlotniczego zestawu rakietowego Loara. Zintegrowany przeciwlotniczy zestaw artyleryjski Loara jest przeznaczony do niszczenia środków napadu powietrznego (samoloty,śmigłowce, bezpilotowe aparaty latające, rakiety skrzydlate) działających na bardzo małych, małych i średnich wysokościach. Wykorzystano zmodernizowane podwozie czołgu T-72, testuje się też drugi wariant podwozia, podobny do podwozia GM-575 ( zestawu ZSU 23-4). W ramach modyfikacji przeniesiono m.in.: stanowisko kierowcy wozu na jego lewą stronę(w czołgu było po środku), wzmocniono wałki skrętne, w tylnej części kadłuba wygospodarowano miejsce dla pomocniczej jednostki napędowej, zwiększono pojemność akumulatorów.
Na samonośnym podwoziu zamontowano wieżę, zespawaną z pancernych blach walcowanych. Napęd obrotu wieży, jak i mechanizmy podnoszenia działek są elektryczne. Napędy te, zapewniające wysokie prędkości kątowe ruchu. Masa wieży wraz z zapasem amunicji i załogą wynosi 13 ton. Wewnątrz wieży znajdują się zasobniki z amunicją oraz układ zasilania działek. Wieża jest wyposażona w nowoczesne sensory pozwalające na wykrywanie i przechwytywanie celów powietrznych poruszających się z prędkością do 500 m/s. Dwie armaty przeciwlotnicze kalibru 35 mm zapewniają skuteczne niszczenie celów na odległości do co najmniej 4000 m. Do armat wykorzystywana będzie amunicja typu FAPDS-T(uniwersalny, rdzeniowy, podkalibrowy pocisk rzeciwpancerny ze smugaczem- fragmętujący po uderzeniu w cel i rażący odłamkami),AP-FSDS-T( uniwersalny, rdzeniowy, podkalibrowy pocisk przeciwpancerny ze smugaczem, stabilizowany brzechwowo)AHEAD (z elektronicznym programowaniem momentu wybuchu i rozlotu elementów rażących).
Wewnątrz wieży znajduja się stanowiska dwóch członków załogi zestawu: dowódcy i strzelca-operatora.Dysponują oni płaskimi monitorami barwnymi, zadania obu członków sa w pełni zmienne.
Image
PZA Loara podczas strzelania
Zintegrowana głowica śledząca zawiera radar Ericsson Microwave Systems Eagle o paśmie fal milimetrowych, kamerę termalną IR SAGEM produkcji francuskiej, kamerę TV PCO KTVD-1 oraz dalmierz laserowy PCO DL-1 o wysokiej częstotliwości. Na pylonie z tyłu wieży umieszczono antenę trójwspółrzędnej stacji radiolokacyjnej wstępnego wykrywania celów. Radar ten ma antenę z szykiem fazowym i przeszukiwaniem elektronicznym w pionie. jest on zintegrowany z systemem rozpoznawczym "swój-obcy". Częstotliwość odświerzania informacji wynosi 1s.(antena wiruje z prędkością 60 obr./min). Radar charakteryzuje niewielka moc, niewielkie listki boczne oraz wysoka odporność na na zakłócenia pasywne i aktywne. Rozbudowany układ kierowania ogniem pozwala na pracę z wyłączonym radarem wstępnego wykrywania, co uniemożliwia namierzenie i zniszczenie zestawu pociskiem radiolokacyjnym. Zestaw bowiem jest tak skonstruowany, że na polu walki jeden pojazd z baterii może otrzymywać informacje o nieprzyjacielu z urządzeń zewnętrznych np. ze stacji NUR-22 czy Łowcza 3. Na ich podstawie nakierowuje swoją głowicę optoelektroniczną i w sposób bierny, a więc bez promieniowania, śledzi cel i prowadzi do niego ogień.
Do zalet Loary należy także wykrywanie celów w czasie ruchu pojazdu, może pracować w kilku trybach- automatycznym, półautomatycznym, oraz ręcznym gdzie załoga ma pelną kontrolę strzelania. Od momentu wykrycia, identyfikacji aż do zniszczenia celu upływa najwyżej 10 sec.
Głównym wykonawcą zestawu jest Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej"Radwar" SA, a także m.in.: BUMAR-ŁABĘDY, OBRUM. PZA Loara ma bardzo duże szanse by odnieść sukces eksportowy.
Image
Dane techniczno-taktyczne :
Załoga- 3
Masa bojowa- 45 300 kg
Długość kadłuba - 6,67 m.
Szerokość- 3,47 m.
Prześwit - 0,47 m. PZA Loara
Maksymalna prędkość jazdy - 60 km/h.
Zasięg - 450-500 km.
Zdolność pokonywania przeszkód:
wysokość ścianek - 0,8 m
głębokość brodów (bez przygotowania) - 1,2 m
szerokość rowów - 2,8 m

Silnik: prawdopodobnie S-1000
Moc silnika: 735kW

Uzbrojenie:
- dwie armaty kalibru 35mm (zapas amunicji 300-350 sztuk na lufę).

© all rights reserved/wszelkie prawa zastrzeżone.Kopiowanie,wykorzystywanie- części lub całej strony bez pozwolenia autora zabronione.
PANCERNIACY2000-31 grudzień 2000
Google Ads
Wiadomości Wprost
Tani hosting
Profesjonalny hosting
Serwery dedykowane
Servery VPS
Tani hosting www

Google PageRank™

© 2008 Zechmann for Pancerni.net. All rights reserved.